Prisijungimo forma Login Form  

   

Populiarios žymos Popular Tags  

   

Vartotojo meniu User Menu  

   

Vizuali erdvė

Smulkiau

MOKYKLOS VIZUALI ERDVĖ

 

Kauno „Ąžuolo“ katalikiška vidurinė pastatyta naujame pilko monolito, betoninių luitų mikrorajone — Šilainiuose. Todėl buvo itin svarbu, kad mokykla būtų tarsi oazė, kviečianti dvasinei atgaivai. Įgyvendinant mokyklos viziją ypatingas dėmesys buvo skiriamas aplinkos formavimui. Kuriant žaliąją aplinką buvo tartasi su šios srities specialistais.

Ir dabar besistiebiančios eglės, į dangų šakas keliantys ąžuoliukai, vorele sustojusios rūtos prie stogastulpio, šimtamečiai ąžuolų kamienai, laukiantys skulptoriaus rankos, greta sukrautas akmeninis aukuras, o šalia jo plevėsuojanti Valstybės vėliava — tai erdvė, kuri pasitinka kiekvieną, vos įžengusį pro ažūrinius mokyklos vartus.

Pravėrus mokyklos duris svečius nustebina senovinė skrynia, prikrauta autentiškų drobių, XIXa. audimo staklės, mokinių austi gobelenai, juostos, medžio darbai... Kiekvienas kampelis pakviečia į lietuvišką erdvę, kurioje tarsi glūdi senovinė dvasia, unikalūs protėvių buities įrankiai, padargai.

Erdvinės kompozicijos, šiaudų sodai, karpiniai, liaudies buities daiktai ne tik eksponuojami etnokultūros muziejuje „Seklytėlė“; jie puošia mokyklą ir kalba apie tautinių tradicijų ir modernumo dermę, harmoniją, iš kurios išplaukia daug gražių ir prasmingų švenčių.

2003 metais bendrame Švietimo ir ugdymo skyriaus aplinkos įvertinime „Ąžuolo“ vidurinei skirtas maksimalus balų skaičius.

 

 

   
© ALLROUNDER and Tau & Man